Důvodů, proč přejít na tuhá paliva může být bezpočet. Jedním z nich je zcela jistě ekonomická stránka věci a snaha ušetřit, která je zřejmě jedním z nejdůležitějších kritérií v rozhodování.
Podívejte se na srovnání nejběžnějších druhů paliv používaných v domácnostech a rozhodněte se pro nejlepší řešení.
Typický rodinný dům spotřebuje za sezonu 80.000 MJ tepla. Na výtápění rodinného domu si vystačíte s 4-6t kvalitních dřevěných briket. Za celou topnou sezónu tak můžete ušetřit až 50% nákladů na topení.
1000 kg dřevěných briket vytvoří stejný objem tepla, jako 1500 kg hnědého uhlí. Pokud na vytápění domu za rok spotřebujete 60 metráků uhlí, tak na topnou sezónu vám bude s kvalitním a čistým kotlem stačit jen 40 metráků dřevěných briket. Navíc je topení s briketami čistá práce a zatímco při spalování uhlí zůstane až 20 % popela, při topení dřevěnými briketami zůstane popela jen do 1 % popela. Tento popel navíc můžete využít jako kvalitní minerální hnojivo na zahrádku.
Pokud jste dosud vytápěli dům elektřinou, vaše náklady klesnou s ekobriketami téměř na třetinu. Elektřina vyhovuje těm, kteří nechtějí hnout ani prstem, ale draze za to zaplatí. S ekobriketami přitom stačí jednou za 4-5 hodin přiložit do kotle, u dřevozplyňujícíh kotlů lze přikládat i po 12 hodinách. Myslíme, že za tu drobnou starost ta finanční úspora rozhodně stojí.
Výhřevnost dřeva činí 9 MJ/kg, což je o polovinu méně, než u dřevených briket - 18,5 MJ/kg. Jedna paleta ekobriket tedy nahradí čtyři bedny štípaného dřeva. A protože brikety hoří 4 – 5 hodin, už nebudete muset tak často vstávat, přikládat a oheň hlídat.
Nečichy 37, 440 01 Louny
IČ: 05861918